A kardiológia, vagyis szívgyógyászat célja a szív és érrendszer betegségeinek megelőzése, illetve a meglévő rendellenességek felismerése és kezelése. Emiatt a kardiológia elsősorban a szív diagnosztikájával és gyógyításával foglalkozik.
A kardiológiai vizsgálat teljes körű anamnézis felvétellel kezdődik. Ezt követi a páciens pulzusának, vérnyomásának mérése, illetve az egész test vizsgálata. Ennek során további specifikus vizsgálatokat javasolhatunk az alapos diagnózis felállításához.
Az EKG, másnéven az elektrokardiográfia segítségével a szív állapotát képes felmérni a szakorvos. A nyugalmi EKG a kardiológia egyik alapvizsgálata. A kivizsgálás teljesen fájdalommentes, nem jár mellékhatásokkal.
A szív ultrahang során a képalkotó módszer segítségével mozgóképet kapunk a szívről. Ezáltal vizsgálhatóvá válnak a szívüregek, az azokat határoló falak, a billentyűk és a szívburok is. A kivizsgálás során az orvos megállapítja a szív pontos állapotát, méreteit, illetve az estleges kóros eltéréseket. A szív ultrahang a lehető legpontosabb képet adja a szív aktuális állapotáról. Az vizsgálat teljes mértékben fájdalommentes és nem jár sugárterheléssel sem.
A terheléses EKG során a páciens karjára vérnyomásmérőt, testére pedig elektródákat helyezünk fel. A vizsgálat során a páciensnek kerékpároznia kell, ezáltal figyeli meg a szakorvos, hogy a fizikai terhelésre milyen módon reagál a szív.
Vannak olyan esetek amikor szükség van arra, hogy egy kis EKG készülék 24 – még biztosabban 72 – órán keresztül rögzítse a szívből érkező elektromos jeleket. A vizsgálat alatt fontos, hogy a páciens naplót vezessen, amelyben rögzíti panaszait, az észlelt ritmuszavart, illetve mellkasi fájdalmat. A kivizsgálás 24-72 órájában folytathatja a megszokott napi tevékenységeit, munkáját.
Az ABMP során a Holter vizsgálathoz hasonlóan a páciens kap egy készüléket, ami 24 órán át, bizonyos időközönként automatikusan méri meg a beteg vérnyomását és rögzíti annak eredményét. A mérés napközben 15 percenként, éjszaka 30 percenként történik. A készüléket nem szabad levenni 24 órán keresztül, illetve víz sem érheti. A vizsgálat alatt a szakorvos kérése alapján a páciensnek naplót kell vezetnie, melyben rögzíti váratlan rosszulléteit, rossz közérzetét, stb.. A kivizsgálás 24 órájában folytathatja a megszokott napi tevékenységeit, munkáját.
Intézményünk kardiológusa:
Vegye fel velünk a kapcsolatot!
Amennyiben az igénybe venni kívánt szolgáltatásra nem talál szabad időpontot, kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot telefonon, mivel időpontfoglaló rendszerünk időnként nem a valós foglaltsági helyzetet mutatja.
Dolgozunk a probléma megoldásán,
és szíves türelmüket ebben a hónapban
10% kedvezménnyel köszönjük meg.